ISDOS 2014
Srbija uključena u Millennium Project

Saradnja i izveštaji

Saradnja koja traje
Već 8 godina Microsoft razvojni centar i Informaciono društvo Srbije organizuju takmičenje studenta u programiranju. Cilj “Bubble Cup” takmičenja jeste rešavanje algoritamskih zadataka, a osmišljeno je još 2008. godine od strane Microsoftovog Razvojnog centra Srbije sa idejom da privuče talentovane mlade programere iz regiona, popularizuje programiranje među mladima i promoviše timski rad. Učesnici ovog takmičenja dolaze i sedam evropskih zemalja, među kojima su: Srbija, Hrvatska, Poljska, Belorusija, Ukrajina, Letonija i dr.

Inače, tokom proteklih deset godina koliko je Razvojni centar pomenute kompanije prisutan u našoj zemlji, gotovo 200 inženjera dalo je izuzetan doprinos razvoju proizvoda kao što su Translator za Windows mobilne telefone, Microsoft Azure, SQL Server, okvir klasifikacije za Bing pretraživač, Sway, Office Lens i brojni drugi projekti koji svoju primenu nalaze širom sveta. Ovogodisnje takmicenje otvorili su Prof dr Jelica Protic zamenik predsednika društva i Dragan Tomic director Microsoft razvojnog centra Srbije